Βόλλεϋ: Ηρακλής-Επίκουρος Πολίχνης 1-3

Φιλικών συνέχεια για την ομάδα βόλλεϋ του Ηρακλή. Μετά το σαρωτικό πέρασμα από την Αλεξανδρούπολη και τις δυο σερί νίκες επί του τοπικού Εθνικού με σκορ 3-0 σετ έκαστη, ο αυτοκράτορας του ελληνικού βόλλεϋ υπέστη ήττα από τον Επίκουρο με σκορ 1-3 στο ΕΓ Μίκρας.

Αυτό δεν ήταν το τελευταίο φιλικό βέβαια για την ομάδα μας. Ακολουθεί διεθνές τουρνουά με τις Πιρίν, ΕΑ Πατρών και ΤΣΣΚΑ Σόφιας!

Ο Αλέκος Λεώνης παρέταξε στο αρχικό σχήμα τους Προύσαλη, Στάνκου, Κανέλλο, Όουενς, Ν. Εφραιμίδη, Μπίλινγκς και Μπαμπαλιούτα. Από το τέλος του δεύτερου σετ αγωνίστηκε ως διαγώνιος ο Κράβαρικ, στη θέση του Προύσαλη πέρασε ο Πιπέργιας, ενώ στο τρίτο σετ χρησιμοποιήθηκε ο Δημήτρης Εφραιμίδης μαζί με τον Χαραλαμπίδη.
Αμέσως μετά το παιχνίδι ο Έλληνας τεχνικός δήλωσε: «Μέσα από αυτούς τους αγώνες προσπαθούμε να βελτιωθούμε και να κερδίσουμε χρόνο. Ξεκουράσαμε παίκτες λόγω του διεθνούς τουρνουά που ακολουθεί. Ο Όουενς χρειάζεται χρόνο για να προσαρμοστεί όπως και ο Κιρόγα που θα ξεκινήσει προπονήσεις. Αντίπαλος μας γενικά είναι ο χρόνος».

Ηρακλής: Όουενς 9, Στάνκου 5, Προύσαλης, Μπίλινγκς 5, Κανέλλος 9, Ν. Εφραιμίδης 7, Μπαμπαλιούτας λ 60%, Χαραλαμπίδης 4, Κράβαρικ 14, Πιπέργιας 1, Δ. Εφραιμίδης 8.
Επίκουρος Πολίχνης: Χαριτωνίδης 2, Κρουζάγιεφ 22, Γκιρτζίκης 10, Βοινέα 6, Μορέλο 7, Ντίαζ 11, Βλασακίδης λ 54%, Ντίνας 4, Κυριακίδης 7, Παράσογλου 4, Αγγελής λ 60%.