Εδώ είναι ΙΒΑΝΩΦΕΙΟ! ΗΡΑΚΛΗΣ-Πανελλήνιος 82-81!

Μεγάλη, τεράστια, παληκαρίσια νίκη πέτυχε πριν από λίγα λεπτά η ομάδα μπάσκετ του Ηρακλή επί του Πανελληνίου με σκορ 82-81 κόντρα σε διαιτησία, τραμπουκισμούς των φιλοξενούμενων και απεργίες!!!Ο μεγάλος, ο τεράστιος Ημίθεος ξεκίνησε με μια ισχυρή ροπαλιά τις φετινές του υποχρεώσεις και επέστρεψε πιο δυναμικά από ποτέ στην Α1! Τρομερή η παρουσία του κόσμου που στήριξε την ομάδα, αν και κάποιες ενέργειες θα μπορούσαν να είχαν αποφευχθεί!

Ο Ηρακλής αγωνίστηκε με τέσσερις ξένους και αρκετούς πιτσιρικάδες. Η βαριά φανέλα όμως αλλά και η συμπαράσταση του λαού του έφερε τη νίκη! Πολλά μπράβο αξίζουν στους παίκτες αλλά και στον προπονητή! Το παιχνίδι έληξε 73-73 στην κανονική διάρκεια και οδηγήθηκε στην παράταση!

Η διαιτησία παρωδία πήγε να καταστρέψει το παιχνίδι μιας και διέκοψε το ματς τρεις (!) φορές και ζήτησε να εκκενωθεί το γήπεδο! Ο Μπράιαρς όρμηξε στην κερκίδα για να δείρει(!!!) τους φιλάθλους του Ηρακλή! Αντ’αυτού ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ αλλά οι διαιτητές πήραν το δρόμο για τα αποδυτήρια! Απίστευτα πράγματα! Αυτό όμως δεν στάθηκε ικανό για να εμποδίσει τον Ημίθεο να κερδίσει την ομάδα της Αθήνας!

Α’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 3-6 (3΄), 9-23 (8΄), 12-25 (10΄)

Β’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 18-30 (13΄), 26-32 (16΄), 30-35 (18΄)

Γ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 38-37 (22′), 44-49 (26΄), 52-56 (30′)

Δ’ ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ: 57-58 (32΄), 61-66 (35΄), 73-73 (40′)

ΠΑΡΑΤΑΣΗ: 82-81 (ΤΕΛΙΚΟ)